DESZCZOWNICE – luksus dla każdego

Deszczownica to opcja, która z biegiem lat zyskuje coraz bardziej na popularności. Jest to jeden z elementów prysznica, który wynosi kąpiel na zupełnie inny level przyjemności.

kształtki złączki węże baterie rury kolanka manometry zawory akcesoria narzędzia wodmax olsztyn dystrybutor armatury grzewczej wodnej gazowej

Porównując tradycyjną dyszę prysznicową z deszczownicą — ta pierwsza, niestety, ale nie jest w stanie zapewnić tak równomiernego oblewania ciała w czasie kąpieli. Woda, jak powszechnie wiadomo, zapewnia właściwości zdrowotne, relaksujące i uspokajające. Ważne jest, aby w swojej łazience zainwestować w produkt, który oprócz podstawowej funkcji będzie spełniał kilka ponadprogramowych zadań.

Co warto wiedzieć o deszczownicach i czy warto w nie zainwestować?

Zastanówmy się nad kilkoma aspektami tego typu rozwiązań.

FINANSE

Zacznijmy od kwestii rachunków za wodę. Deszczownica w znaczącym stopniu pozwala na ograniczenie zużycia wody. Dzieje się to za sprawą specjalnego perlatora napowietrzającego strumień wody. Dzięki niemu spływające krople są o wiele lżejsze i spiętrzone, a zużycie wody jest niższe. Należy tu zaznaczyć, że biorącemu kąpiel wydaje się, że prysznic jest bardziej obfity, co pozytywnie wpływa na komfort użytkowania.

HIGIENA

Zdarzyło nam się słyszeć pogłoski o tym, że utrzymanie deszczownicy w czystości jest trudne. Wiele osób nie decyduje się na nie właśnie z tego powodu. Po części musimy zgodzić się z tą opinią — dysza, która jest przytwierdzona na stałe, może sprawiać problemy w czyszczeniu, ale. Zawsze jest jakieś, ale. Wystarczy zaopatrzyć się w deszczownicę, która wyposażona została w system minimalizujący osadzanie się kamienia. W tej sytuacji zwykła szmatka, którą wystarczy zmoczyć w ciepłej wodzie, bez problemu poradzi sobie z silikonowymi wypustkami i osadem na nich. Przy zalecanym stosowaniu armatura będzie działać i prezentować się doskonale przez długi czas.

JAKOŚĆ WODMAX

kształtki złączki węże baterie rury kolanka manometry zawory akcesoria narzędzia wodmax olsztyn dystrybutor armatury grzewczej wodnej gazowej

Jedną z ważniejszych kwestii jest materiał, z którego deszczownica została wyprodukowana. Stal nierdzewna daje gwarancję wieloletniej trwałości, gustownego połysku oraz dużej ochrony przed zbytnim osadzaniem się kamienia i brudu.

Deszczownica w naszym odczuciu zmienia codzienny obowiązek, w przyjemny, relaksujący rytuał. Wiadomo, dobrej jakości deszczownica będzie wymagała od nas większego wkładu finansowego, aniżeli zwykła słuchawka prysznicowa. Jednak jeśli możemy sprawić, że nasza kąpiel jedynie dzięki zmianie sposobu polewania wodą, zyska znacznie na jakości, to czy nie jest to coś wartego uwagi?

Zostawiamy Was z tymi przemyśleniami i dwiema deszczownicami, które znajdziecie w ofercie naszego sklepu dokładnie tutaj: https://wodmax.pl/oferta/akcesoria-lazienkowe/deszczownice/