System instalacyjny PP-R

system pp-r

W dzisiejszych czasach trwałe i wszechstronne rozwiązania instalacyjne odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach. Polipropylen statyczny, to jedno z takich innowacyjnych tworzyw sztucznych. Jego niezwykła wytrzymałość, elastyczność i odporność na różne czynniki, czynią go idealnym materiałem do szerokiej gamy zastosowań. Wprowadzając system instalacyjny PP-R Wodmax, otwieramy drzwi do niezawodnych rozwiązań w różnych branżach. Zapraszamy do odkrycia zalet i możliwości, jakie niesie ze sobą ten innowacyjny system.

PP-R typ 3

Polipropylen statyczny, typ 3 to tworzywo sztuczne wyjątkowo trwałe, uniwersalne w użyciu. Jest odporne na wysoką i niską temperaturę, ciśnienie, działanie czynników chemicznych, w tym procesy korozyjne. Surowiec jest nieszkodliwy dla środowiska naturalnego.

system pp-r

System instalacyjny P-PR przeznaczony jest między innymi do instalacji, wodociągowych (ciepła i zimna woda użytkowa), centralnego ogrzewania, klimatyzacji, basenów, instalacji chłodniczych, a także instalacji technologicznych, jak i rolnictwie.

Instalacje rurowe z polipropylenu można montować między innymi:

 • na ścianach budynków,

 • w kanałach, szybach instalacyjnych,

 • w przestrzeniach nadstropowych i podłogowych.

System instalacyjny PP-R cechuje się:

– łatwością i szybkością montażu,

– lekkością,

– trwałością,

– długą żywotnością,

– wysoką gładkością wewnętrznych ścianek,

– przyczynia się do oszczędności w czasie i kosztach montażu.

– jest obojętny fizjologicznie i mikrobiologicznie.

 

system pp-r

System instalacyjny PP-R od Wodmax to:

 • Rury- seria PN 20 (s 2,5)
 • Rury – PPR/GF (stabilizowana włóknem szklanym (SDR 7,4).

(dzięki zastosowaniu włókna szklanego rury charakteryzują się mniejszą podatnością na wydłużenia spowodowane zmianami temperatury).

Instalacje wykonane z rur PP-R składają się z rur połączonych za pomocą kształtek różnego typu i dostępne są w naszej ofercie:

 • kolana ( w tym również nyplowe, GW, GZ, GW wieszak),

 • zaślepki,

 • trójniki (w tym również GW, GZ, redukcyjny),

 • mufy (w tym również redukcyjna),

 • złączki (GW i GZ),

 • redukcje,

 • mijanki.

 

system pp-r

Powyższe kształtki służą do łączenia rur o różnych średnicach lub do łączenia rur z innymi częściami instalacji, takich jak zawory lub armatura. Mocowanie rur powinno zapewnić ich wydłużalność spowodowaną zmianami temperatury.

Należy stosować obustronne zamocowanie rurociągu – za i przed zaworem, ponieważ armatura stanowi duże obciążenie instalacji polipropylenowej. Dobrym pomysłem jest umiejscowienie punktu stałego w tam, gdzie zamontowany jest zawór (szczególnie mniejsze średnice).

Instalacje z rur PP-R łączy się w procesie zgrzewania. Jest to trwałe, nieprzepuszczalne połączenie, szybkie do wykonania. Połączenia są wykonywane przy pomocy zgrzewarki. Drugi rodzaj łączenia to gwintowanie.

Do pracy w czasie montażu niezbędne będą także narzędzia do cięcia.

Sprawdź inne artykuły w zakładce Aktualności.

 

0 komentarzy:

Dodaj komentarz

Chcesz się przyłączyć do dyskusji?
Feel free to contribute!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *