System instalacyjny PP-R
W dzisiejszych czasach trwałe i wszechstronne rozwiązania instalacyjne odgrywają kluczową rolę w wielu dziedzinach. Polipropylen statyczny, to jedno z takich innowacyjnych tworzyw sztucznych. Jego niezwykła wytrzymałość, elastyczność i odporność na różne czynniki, czynią go idealnym materiałem do szerokiej gamy zastosowań. Wprowadzając system instalacyjny PP-R Wodmax, otwieramy drzwi do niezawodnych rozwiązań w różnych branżach. Zapraszamy do odkrycia zalet i możliwości, jakie niesie ze sobą ten innowacyjny system.
PP-R typ 3
Polipropylen statyczny, typ 3 to tworzywo sztuczne wyjątkowo trwałe, uniwersalne w użyciu. Jest odporne na wysoką i niską temperaturę, ciśnienie, działanie czynników chemicznych, w tym procesy korozyjne. Surowiec jest nieszkodliwy dla środowiska naturalnego.
System instalacyjny P-PR przeznaczony jest między innymi do instalacji, wodociągowych (ciepła i zimna woda użytkowa), centralnego ogrzewania, klimatyzacji, basenów, instalacji chłodniczych, a także instalacji technologicznych, jak i rolnictwie.
Instalacje rurowe z polipropylenu można montować między innymi:
-
na ścianach budynków,
-
w kanałach, szybach instalacyjnych,
-
w przestrzeniach nadstropowych i podłogowych.
System instalacyjny PP-R cechuje się:
– łatwością i szybkością montażu,
– lekkością,
– trwałością,
– długą żywotnością,
– wysoką gładkością wewnętrznych ścianek,
– przyczynia się do oszczędności w czasie i kosztach montażu.
– jest obojętny fizjologicznie i mikrobiologicznie.
System instalacyjny PP-R od Wodmax to:
- Rury- seria PN 20 (s 2,5)
- Rury – PPR/GF (stabilizowana włóknem szklanym (SDR 7,4).
(dzięki zastosowaniu włókna szklanego rury charakteryzują się mniejszą podatnością na wydłużenia spowodowane zmianami temperatury).
Instalacje wykonane z rur PP-R składają się z rur połączonych za pomocą kształtek różnego typu i dostępne są w naszej ofercie:
-
kolana ( w tym również nyplowe, GW, GZ, GW wieszak),
-
zaślepki,
-
trójniki (w tym również GW, GZ, redukcyjny),
-
mufy (w tym również redukcyjna),
-
złączki (GW i GZ),
-
redukcje,
-
mijanki.
Powyższe kształtki służą do łączenia rur o różnych średnicach lub do łączenia rur z innymi częściami instalacji, takich jak zawory lub armatura. Mocowanie rur powinno zapewnić ich wydłużalność spowodowaną zmianami temperatury.
Należy stosować obustronne zamocowanie rurociągu – za i przed zaworem, ponieważ armatura stanowi duże obciążenie instalacji polipropylenowej. Dobrym pomysłem jest umiejscowienie punktu stałego w tam, gdzie zamontowany jest zawór (szczególnie mniejsze średnice).
Instalacje z rur PP-R łączy się w procesie zgrzewania. Jest to trwałe, nieprzepuszczalne połączenie, szybkie do wykonania. Połączenia są wykonywane przy pomocy zgrzewarki. Drugi rodzaj łączenia to gwintowanie.
Do pracy w czasie montażu niezbędne będą także narzędzia do cięcia.
Sprawdź inne artykuły w zakładce Aktualności.
Dodaj komentarz
Chcesz się przyłączyć do dyskusji?Feel free to contribute!